Samochodem do San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Poradnik pielgrzyma» Kategoria: Jak dojechać
Drukuj

Najkrótsza i najwygodniejsza trasa do San Giovanni Rotondo dla mieszkańców Polski centralnej i wschodniej prowadzi przez Wiedeń, Graz, Villach, Wenecję, Bolonię i następnie autostradą biegnącą wzdłuż Adriatyku w kierunku Bari.

 

Z Polski przez Niemcy
Mieszkańcy zachodniej i północnej części Polski mogą wybrać trasę przez Niemcy, prowadzącą przez Monachium do przełęczy Brenner, łączącej Niemcy i Austrię z Włochami. Droga następnie przez Veronę i Modenę prowadzi w kierunku Bolonii, gdzie wjeżdżamy już na prowadzącą do San Giovanni Rotondo autostradę biegnącą wzdłuż Adriatyku w kierunku Bari. Trasa ta w niektórych wypadkach może być nieznacznie dłuższa, ale z pewnością wygodniejsza, gdyż w przeważającej części prowadzi przez niemieckie autostrady.

Drogowskazy
Droga jest prosta i dobrze oznakowana, nie powinna nastręczać trudności nawet osobom, które po raz pierwszy wybiorą się w zagraniczną podróż. Przydatne wskazówki:

– przejeżdżając przez Wiedeń, cały czas kierujemy się na Graz,

– w Niemczech kierujemy się na Monachium, na obwodnicy Monachium obieramy kierunek na Salzburg (Austria) i następnie na Innsbruck i Brenner,

– we Włoszech kierujemy się na Bolonię (Bologna), a następnie na Bari.

Zjazd z autostrady Bolonia-Bari
Będąc już na południu Włoch, zjeżdżamy z autostrady Bolonia-Bari w San Severo, gdzie następnie drogowskazy prowadzą nas bezpośrednio do San Giovanni Rotondo. Lokalna droga początkowo biegnie po płaskim terenie, by następnie zacząć wić się pod górę, gdzieniegdzie serpentynami. Mijamy niewielką miejscowość San Marco in Lamis (to stąd pochodził ojciec Agostino, spowiednik i kierownik duchowy Ojca Pio, autor słynnego „Dziennika”), by w końcu, po około pół godziny podróży od zjazdu z autostrady wjechać do miasta Ojca Pio, gdzie drogowskazy wskażą nam bezbłędnie, jak dotrzeć do widocznego już z oddali sanktuarium.


Przykładowe odległości z Polski do San Giovanni Rotondo
– z Warszawy, przez Cieszyn – 2036 km

– z Lublina, przez Cieszyn – 2098 km

– z Przemyśla, przez Kraków, Cieszyn – 2076 km

– z Przemyśla, przez Słowację – 1965 km

– z Krakowa, przez Cieszyn – 1811 km

– z Gdańska, przez Niemcy – 2217 km

– z Poznania, przez Niemcy – 1935 km

– ze Szczecina, przez Niemcy – 1862 km

– z Wrocławia, przez Niemcy – 1820 km

– z Wrocławia, przez Czechy i Austrię – 1768 km

Ceny paliw w Europie - sprawdź

Opłaty drogowe
Czechy: winieta na 10 dni - 310 CZK, winieta na 30 dni - 440 CZK (ceny dla pojazdów do 3,5 tony)
Słowacja: winieta na 10 dni - 10 EUR, winieta na 30 dni - 14 EUR (ceny dla pojazdów do 3,5 tony)
Austria: winieta na 10 dni - 9 EUR, winieta na 60 dni - 26,20 EUR (ceny dla pojazdów do 3,5 tony)

Winiety najlepiej kupować będąc już w danym kraju, zaraz po przekroczeniu granicy bądź na najbliższej stacji benzynowej. Kupując winiety w Polsce, nawet tuż przed granicą, zapłacimy za nie drożej.

Włochy: opłaty za poszczególne odcinki autostrad pobierane są na bramkach (przy wjeździe pobieramy bilet, płacimy zjeżdżając z autostrady).

Łączny koszt przejazdu autostradą w jedną stronę:
* od granicy włosko-austriackiej w Tarvisio do San Giovanni Rotondo - 67,30 EUR (cena dla pojazdów do 3,5 tony)
* od granicy włosko-austriackiej na przełęczy Brennero do San Giovanni Rotondo - 64,30 EUR + 8,50 EUR za przejazd przez przełęcz Brennero (cena dla pojazdów do 3,5 tony)
Koszty przejazdu włoskimi autostradami można obliczać na stronie www.autostrade.it wpisując w okienko Departure punkt wjazdowy na autostradę, a w okienku Arrivo punkt docelowy (należy posługiwać się nazwami konkretnych zjazdów, których pisownię można podejrzeć na interaktywnej mapie).

Niemcy: poruszanie się po niemieckich autostradach jest bezpłatne.

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
Głos Ojca Pio nr 5 (125) 2020   Jesteśmy dla Was od 20 lat!   Wszyscy tańczą na moście Wantounou Ojciec Pio i dwa Michały KOMIKS Wrak Ewangelii. Sztuka duchowej nawigacji Porady Ojca Pio. Jak dobrze się modlić (nowe wydanie) Listy Ojca Pio. Tom II Korespondencja z Raffaeliną Cerase