Pociągiem do San Giovanni Rotondo

doojcapio.pl
Poradnik pielgrzyma» Kategoria: Jak dojechać
Drukuj

Wybierając podróż koleją, musimy wiedzieć, że pociągiem dotrzemy jedynie do miasta Foggia. Potrzebujemy na to 23-35 godzin. W zależności od tego, z którego miejsca Polski wyruszamy, będziemy musieli się przesiadać od 2 do 5 razy. Nie istnieje bowiem jedno dogodne połączenie między Polską a południem Włoch.

 

  • Z Polski centralnej

Dla mieszkańców Polski południowej, południowo-wschodniej, Mazowsza, Śląska aż po Wrocław najdogodniejsza jest następująca trasa:
Podróż pociągiem wyjeżdżającym z Warszawy Centralnej o 21:05 przez Katowice (TLK 203) aż do stacji Wien Südbahnhof (Ost), tam skład kończy bieg.

  • Z Polski wschodniej

Z terenów wschodnich najlepiej jest dotrzeć najpierw do Krakowa, skąd o 22:25 odjeżdża pociąg pospieszny (P 200) kończący bieg również na stacji Wien Südbahnhof (Ost).

Na dworcu w Wiedniu
Następnie konieczny jest dziesięciominutowy spacer z Wien Südbahnhof (Ost) na Wien Südbahnhof (Süd).

Z tej stacji swój bieg rozpoczyna pociąg OEC (OEC 31) jadący do stacji Venezia S.Lucia. Musimy wysiąść jeden przystanek wcześniej, na stacji Venezia Mestre (ta część podróży trwa blisko siedem godzin) i wsiąść do pociągu Intercity (IC 705) jadącego do Neapolu – Napoli C.le. Ten pociąg opuszczamy, kiedy dojedziemy na stację Bologna C.le, czyli po około godzinie i czterdziestu minutach

Na dworcu w Bolonii
Na stacji w Bolonii zaczyna się ostatni etap podróży. Wsiadamy do pociągu Intercity (IC 559) jadącego z Turynu – Torino Porta Nuova, do Bari – Bari C.le. Po niemal pięciu godzinach podróży tym składem docieramy do stacji Foggia.

Z Foggii
Dalej, aby dotrzeć do San Giovanni Rotondo, możemy  skorzystać jedynie z połączeń autobusowych – szczegóły w zakładce Jak dojechać – Autobusem.

Czas podróży
Podróż z Warszawy trwa 24 godziny i 14 minut, z Krakowa blisko 23 godziny. Zaletą tego połączenia jest to, iż kursuje codziennie.

 

  • Z Polski północnej

Dla mieszkańców północno-wschodniej i północnej części kraju powyżej Warszawy oraz terenu Wielkopolski najlepsze połączenie to podróż przez Niemcy:

Z Warszawy
Z Warszawy o godzinie 17:42 wyrusza pociąg Euronight (EN 346), jadący przez Kutno, Konin, Poznań, Rzepin. Dojeżdżamy nim do stacji końcowej – München Hauptbahnhof, jesteśmy tam o 8:57 dnia następnego. Jest to jedyne połączenie nawet dla miast tak odległych jak Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Białystok – mieszkańcy z tych rejonów muszą zatem najpierw dostać się do jednej z wymienionych stacji w Polsce.

Na dworcu w Monachium
Ze stacji München Hauptbahnhof rusza Eurocity (EC 85) jadący aż do Rimini. Powinniśmy wysiąść po siedmiu godzinach jazdy na stacji Bologna C.le.

Na dworcu w Bolonii
Z tej stacji odjeżdża pociąg EuroStarItalia (ES 9419) jadący z Milanu do Bari – Bari C.le. Po pięciu godzinach podróży tym składem wysiadamy na stacji Foggia.

W Foggii
Dalej, by dotrzeć do San Giovanni Rotondo, pozostają połączenia autobusowe – szczegóły w zakładce Jak dojechać – Autobusem.

Uwaga!
Niestety połączenie to nie kursuje między 17. października a 30. listopada.

Czas podróży
Podróż z Gdańska trwa niemal 31 godzin, z Poznania – blisko 25 godzin.

 

  • Ceny biletów

Ustalenie cen biletów nawet w przybliżeniu jest niemożliwe, zależy z jakiego miasta ruszamy i z ilu połączeń zagranicznych będziemy korzystać. Informacji na ten temat trzeba szukać indywidualnie. Więcej szczegółowych danych można znaleźć na stronie PKP: rozklad-pkp.pl

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-

Reklama

  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Misja Travel 09-16.05.2017

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO + SANKTUARIA + UROKLIWE MIASTECZKA WŁOSKIE   Zwiedzane miejsca: Diviono

Misja Travel 07-14.10.2017

PIELGRZYMKA DO GROBU OJCA PIO + SANKTUARIA   Zwiedzane miejsca: Divino Amore, Rzym, Watykan, Mont

Misja Travel 06-13.05.2017

PIELGRZYMKA DO GROBU OJCA PIO + SANKTUARIA   Zwiedzane miejsca: Divino Amore, Rzym, Watykan, Mont

Misja Travel 22-29.07.2017

PIELGRZYMKA DO GROBU OJCA PIO + SANKTUARIA   Zwiedzane miejsca: Divino Amore, Rzym, Watykan, Mont

Camino 28.04-7.05.2017

Pielgrzymka do Matki Bożej Pompejańskiej i św. Ojca Pio   Zwiedzane miejsca: Padwa, Rocap

Misja Travel 23.04-01.05.2017

PIELGRZYMKA DO WŁOCH I GROBU OJCA PIO + WYPOCZYNEK   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cas

El Travel 18.03-01.04.2017

SANKTUARIA I STOLICE EUROPY   Zwiedzane miejsca: Turyn, Lourdes, Santiago de Compostela, Fatima,

Pax 3.12-14.12.2016

MEKSYK - PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z GWADELUPE   Zwiedzane miejsca: Gwadelupe, Chol

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
    Moje życie w bliskości Ojca Pio. Tajemny dziennik duchowy Dzień dobry z Ojcem Pio. Niezwykły notatnik Dar języków Święty Feliks przyjaciel dzieci