PIELGRZYMKA DO WŁOCH
W 40 ROCZNICĘ PONTYFIKATU JANA PAWŁA II


Zwiedzane miejsca:

Rzym, Watykan, Asyż, Cascia , Loreto, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Monte Cassino


Organizator zapewnia:


*
przelot z lotniska Warszawa-Okęcie linią lotniczą Alitalia zarówno z bagażem podręcznym o wadze 8 kg jak i bagażem rejestrowanym 23 kg
* transfery autokarem: lotnisko-hotel-lotnisko
* opłaty lotniskowe

* zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/**** we Włoszech
* wyżywienie: 7 śniadań wzmocnionych (jedno śniadanie w formie pakietu w dniu wylotu do Polski) plus 8 gorących obiadokolacji
* transport włoskim autokarem
* opłaty za wjazdy do miast na całej trasie pielgrzymki

* ubezpieczenie od NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego ERV
* opłatę obowiązkową za każdego uczestnika pielgrzymki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

* podatek VAT
* opiekę licencjonowanego pilota
* opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki
* udział w uroczystościach w Watykanie związanych z 40 rocznicą wyboru Polaka Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową
* codzienną Mszę Świętą w odwiedzanych Sanktuariach Włoch


Termin:

14-21.10.2018 (8 dni, samolot)


Cena:
2390 PLN

Warunki płatności: Przy zakupie pielgrzymki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.


Środek lokomocji:

samolot, autokar


Skąd wyjazd:

Lotnisko Warszawa Okęcie


Program ramowy:


Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz.09:00 przed wejściem do Kaplicy na lotnisku W-wa Okęcie. Następnie Msza Święta. Po Mszy Świętej odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Rzymu. Po wylądowaniu na lotnisku w Rzymie o godz. 14.15. przejazd autokarem do Asyżu zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.  


Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Asyżu mistycznego serca Włoch. Wizyta w mieście św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli-miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego a także miejsca śmierci świętego. Następnie przejazd do górnego miasta. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka. Nawiedzenie grobu Świętego z możliwością obejrzenia cyklu 28 fresków mistrza Giotta. W godzinach popołudniowych przejazd do Cascia małej miejscowości w regionie Umbria, w której znajduje się sanktuarium św. Rity patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Zwiedzanie Sanktuarium św. Rity. oraz kościoła w którym została pochowana i gdzie znajduje się jej zabalsamowane ciało. Przejazd do hotelu w Rzymie na obiadokolację i nocleg.


Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Watykanu i udział w uroczystościach związanych z 40 rocznicą wyboru Polaka Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Następnie przejazd na Plac Wenecki. Zwiedzanie Rzymu antycznego w programie miedzy innymi: wejście na Wzgórze Kapitolińskie, Ołtarz Ojczyzny-Grób Nieznanego Żołnierza, Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz).Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Audiencja Generalna na Placu św. Piotra z Papieżem Franciszkiem. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Św. Piotra ze słynną Pietą Michała Anioła. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II  następnie zwiedzanie Placu Św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego, Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. Następnie spacer po Rzymie barokowym po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta w tym miedzy innymi przez Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem-antyczną świątynią wszystkich bogów, Piazza di Spagna ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi znanymi z pokazów mody oraz mały plac z monumentalną Fontanną di Trevi uwiecznioną w filmie Feliniego La doce Vita. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Loreto. Msza Święta Domku Matki Bożej lub jednej z kaplic Bazyliki. Wizyta w jednym z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech – Loretańskiej Bazylice w Loreto z niezwykłą relikwią Domku NMP z Nazaretu. (Sanktuarium w Loreto to Sanktuarium Matki Bożej Patronki Lotników w którym znajduje się „Czarna Madonna” ciemna figurka Matki Bożej). Następnie przejście na cmentarz żołnierzy II Korpusu Polskiego w Loreto gdzie swoje miejsce spoczynku znalazło 1080 żołnierzy z Armii gen. Wł. Andersa, którzy wyzwolili miasto i brali udział w bitwie o Anconę złożenie kwiatów i zapalenie znicza. Następnie zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.


Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do sanktuarium w Lanciano małej miejscowości w regionie Abruzja, gdzie w VIII wieku w miał miejsce pierwszy potwierdzony przez Kościół Katolicki cud eucharystyczny. W sanktuarium w Lanciano przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. Msza Święta. Czas wolny. Po wizycie w sanktuarium cudu eucharystycznego przejazd do San Giovanni Rotondo miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio) a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu i Mszy Świętej w Kościele Santa Maria delle Grazie w San Giovanni Rotondo zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium. Indywidualna modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypty. Muzeum Ojca Pio. Następnie przejazd autokarem na wzgórze Monte Cassino miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Msza Polowa na cmentarzu, którą odprawi opiekun duchowy a także zwiedzanie opactwa św. Benedykta na wzgórzu Monte Cassino. Następnie w godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.


Dzień 8

Pobudka we wczesnych godzinach rannych. Wykwaterowanie z hotelu. (Uwaga! Śniadanie każdy uczestnik pielgrzymki otrzymuje w formie pakietu). Przejazd autokarem na lotnisko w Rzymie. Wylot z Rzymu do Warszawy o godz. 08.45.


Cena nie zawiera:

* biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
* opłat za przewodników lokalnych
* podatku miejskiego w Rzymie (4 EURO za noc/os.)
* biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
* dopłaty do pokoju jednoosobowego (600 PLN)
* systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide

Razem około 125 EURO/os. płatne u pilota na miejscu.

Uwagi:
* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
* przelot z lotniska Warszawa Okęcie do Rzymu odbywa się rejsową linią lotniczą Alitalia zarówno z bagażem podręcznym o wadze 8 kg jak i bagażem rejestrowanym 23 kg

Organizator:

Biuro Podróży Mondo Travel Sp. z o.o.
01-460 Warszawa, ul. Górczewska 200A/243
nr konta bankowego 89 1050 1012 1000 0091 3317 9987

tel./fax: (22) 241 44 90,
tel./kom: +48 537 404 804
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   strona internetowa: www.mondotravel.pl

Czytany 2708 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Mondo Travel 03-08.09.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO. WŁOCHY   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni

Mondo Travel 14-21.10.2018

PIELGRZYMKA DO WŁOCH W 40 ROCZNICĘ PONTYFIKATU JANA PAWŁA II Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan,

Parafia św. Anny w Katowicach 6-15.10.2018

PIELGRZYMKA ŚLADAMI OJCA PIO W ROKU JUBILEUSZU 100-LECIA STYGMATÓW ORAZ 50-LECIA PRZEJŚCIA DO Ż

Mondo Travel 18-25.09.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO W 50 ROCZNICĘ ŚMIERCI   Zwiedzane miejsca: Rzym Watykan, Asyż, Cascia,

You are here:   HomePielgrzymki do Ojca PioMondo Travel 14-21.10.2018

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
    Moje życie w bliskości Ojca Pio. Tajemny dziennik duchowy Spotkanie. Podręcznik modlitwy Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym Ucieszyć się życiem. Cztery okna wdzięczności