Mondo Travel 18-25.09.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO W 50 ROCZNICĘ ŚMIERCI

 

Zwiedzane miejsca: Rzym Watykan, Asyż, Cascia, Rocaporena, Loreto, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino

 

Organizator zapewnia:
*
przelot z lotniska Warszawa Okęcie linią lotniczą Alitalia zarówno z bagażem podręcznym o wadze 8 kg, jak i bagażem rejestrowanym 23 kg
* opłaty lotniskowe

* zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***
* wyżywienie: 7 śniadań wzmocnionych plus 7 gorących obiadokolacji
* transport włoskim autokarem klasy LUX
* opłaty za wjazdy do miast na całej trasie pielgrzymki

* ubezpieczenie od NNW, KL i bagażu TU ERV
* podatek VAT
* opiekę licencjonowanego pilota
* opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki
* udział w oficjalnych uroczystościach w San Giovanni Rotondo związanych z 50 rocznicą śmierci św. Ojca Pio
* codzienną Mszę Świętą w odwiedzanych Sanktuariach Włoch

 

Termin: 18-25.09.2018 (8 dni, samolot)

 

Cena: 2390 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Warszawa - Okęcie

 

Program:
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie. Przelot do Rzymu. Transfer do  hotelu zakwaterowanie  następnie spacer po Rzymie barokowym po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta w tym miedzy innymi przez Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem-antyczną świątynią wszystkich bogów, Piazza di Spagna ze słynnymi schodami hiszpańskimi znanymi z pokazów mody  oraz mały plac z monumentalną fontanną di Trevi uwiecznioną w filmie Feliniego La doce Vita. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej na Placu św. Piotra z Ojcem Świętym Franciszkiem (o ile Papież będzie obecny w Rzymie). Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Św. Piotra ze słynną Pietą Michała Anioła. Msza Święta w Kaplicy św. Sebastiana przy grobie św. Jana Pawła II (o ile to będzie możliwe, w przeciwnym razie  Masza Święta odbędzie się w Grotach Watykańskich lub w Kaplicy Polskiej). Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II a następnie  zwiedzanie  Placu Św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego, Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. Następnie powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd autokarem do  Asyżu mistycznego serca Włoch. Wizyta w  mieście Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Santa Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli - miejsca będącego kolebką zakonu franciszkańskiego, a także miejsca śmierci świętego. Zwiedzanie   Bazyliki  Św. Franciszka.  Nawiedzenie grobu Świętego z możliwością obejrzenia  cyklu 28 fresków mistrza Giotta. W godzinach popołudniowych  przejazd do Cascia/Roccaporena małej miejscowości w regionie Umbria w której znajduje się sanktuarium św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Zwiedzanie Sanktuarium św. Rity. Jej domu rodzinnego,  klasztoru i Kościoła w którym została  pochowana i gdzie znajduje się jej zabalsamowane ciało. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 4
Po śniadaniu Msza Święta w Roccaporena następnie przejazd autokarem do Loreto i wizyta w jednym z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech – Loretańskiej Bazylice z niezwykłą relikwią Domku NMP z Nazaretu. (Sanktuarium w Loreto to Sanktuarium Matki Bożej Patronki Lotników w którym znajduje się „Czarna Madonna” ciemna figurka Matki Bożej). Następnie przejście  na cmentarz żołnierzy II Korpusu Polskiego w Loreto gdzie swoje miejsce spoczynku znalazło  1080  żołnierzy z Armii gen. Wł. Andersa, którzy wyzwolili miasto i brali udział w bitwie o Anconę złożenie kwiatów i zapalenie znicza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 5
Po śniadaniu i Mszy Świętej w Bazylice Loretańskiej przejazd do San Giovanni Rotondo, miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio) a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika do którego przybywają niezliczone rzesze pątników by dziękować za łaski jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Indywidualna  modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie  miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio  w tym miedzy innymi Stary Kościół i Krypty. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do Sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio w kolejną rocznicę jego śmierci na którą to uroczystość przybywają pielgrzymi z różnych zakątków świata. Po zakończeniu  rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio powrót do hotelu  na nocleg.

 

Dzień 6
Po śniadaniu Msza Święta i udział w uroczystej procesji ulicami San Giovani Rotondo poświęconej 50 rocznicy śmierci Ojca Pio.  W godzinach popołudniowych przejazd autokarem do Sanktuarium  Monte Sant Angelo najsławniejszej na całej ziemi krypty św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Następnie powrót do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd  autokarem na  wzgórze  Monte Cassino miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Msza Polowa na cmentarzu, którą odprawi opiekun duchowy a także zwiedzanie opactwa św. Benedykta na wzgórzu Monte Cassino. Następnie w godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w Rzymie. Zakwaterowanie i wyjście na popołudniowy spacer. W programie Plac Wenecki, Ołtarz  Ojczyzny, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

Cena nie zawiera:
- opłat za przewodników lokalnych

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- podatku miejskiego w Rzymie (4 EURO za noc/os.)
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (600 PLN)
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko
Razem około 120 EURO/os. płatne u pilota na miejscu

 

Uwagi:
* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* napoje do obiadokolacji we własnym zakresie

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
* przelot z lotniska Warszawa Okęcie do Rzymu odbywa się rejsową linią lotniczą Alitalia, zarówno z bagażem podręcznym o wadze 8 kg, jak i bagażem rejestrowanym 23 kg

 

Organizator:
Biuro Podróży Mondo Travel Sp. z o.o.
ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
nr konta bankowego 89 1050 1012 1000 0091 3317 9987
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 3189 razy
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Mondo Travel 03-08.09.2018

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-
  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Mondo Travel 03-08.09.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO. WŁOCHY   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni

Mondo Travel 18-25.09.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO W 50 ROCZNICĘ ŚMIERCI   Zwiedzane miejsca: Rzym Watykan, Asyż, Cascia,

Mondo Travel 14-21.10.2018

PIELGRZYMKA DO WŁOCH W 40 ROCZNICĘ PONTYFIKATU JANA PAWŁA II Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan,

Parafia św. Anny w Katowicach 6-15.10.2018

PIELGRZYMKA ŚLADAMI OJCA PIO W ROKU JUBILEUSZU 100-LECIA STYGMATÓW ORAZ 50-LECIA PRZEJŚCIA DO Ż

You are here:   HomePielgrzymki do Ojca PioMondo Travel 18-25.09.2018

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
    Moje życie w bliskości Ojca Pio. Tajemny dziennik duchowy Spotkanie. Podręcznik modlitwy Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym Ucieszyć się życiem. Cztery okna wdzięczności