Mondo Travel 18-25.09.2017

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO W ROCZNICĘ ŚMIERCI

 

Zwiedzane miejsca: Monte Cassino, Pompeje, Neapol, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Lanciano, Manopello, Watykan, Rzym

 

Organizator zapewnia:
*
przelot z lotniska Warszawa Modlin lub Kraków Balice do Rzymu i z powrotem (przelot odbywa się linią lotniczą Ryanair z bagażem podręcznym 10 kg)
* opłaty lotniskowe

* 7 noclegów w hotelach ***
* 7 śniadań wzmocnionych plus 6 gorących obiadokolacji
* transport włoskim autokarem klasy LUX
* ubezpieczenie od NNW, KL i bagażu Towarzystwa Ubezpieczeniowego Signal Iduna
* podatek VAT
* opiekę licencjonowanego pilota
* opiekę duchową księdza w czasie trwania pielgrzymki
* codzienną Mszę Świętą

 

Termin: 18-25.09.2017 (8 dni, samolot)

 

Cena: 2390 PLN

Warunki płatności:
Przy zakupie wycieczki należy wpłacić 30% ceny wyjazdu. Dopłata do 100% ceny najpóźniej do 30 dni przed planowanym terminem wylotu, przesłana na konto bankowe podane w formularzu umowy-zgłoszenia.

 

Środek lokomocji: samolot, autokar

 

Skąd wyjazd: Kraków - Balice, Warszawa - Modlin

 

Program:
Dzień 1
Zbiórka uczestników na lotnisku: Warszawa Modlin lub Kraków-Balice. Przelot do Rzymu. Transfer, zakwaterowanie w hotelu i nocleg(ze względu na późny przylot do Rzymu w tym nie ma obiadokolacji).

 

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem do miasta Monte Cassino. Zwiedzanie Historiale di Cassino – multimedialnego muzeum poświęconego historii bitwy pod Monte Cassino. Następnie wjazd autokarem na wzgórze Monte Cassino - miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej o przełamanie Linii Gustawa. Wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego, zapalenie znicza i złożenie kwiatów na grobie gen. Władysława Andersa. Msza polowa na cmentarzu, którą odprawi opiekun duchowy, a także zwiedzanie opactwa św. Benedykta na wzgórzu Monte Cassino. W godzinach popołudniowych przejazd autostradą Del Sol do Pompejów, by z przewodnikiem udać się na zwiedzanie wykopalisk antycznego miasta położonego w regionie dzisiejszej Kampanii, zniszczonego w czasach cesarstwa rzymskiego przez erupcję wulkanu (Wezuwiusza). To  właśnie w tym mieście popiół wulkaniczny utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co umożliwia nam obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości. W godzinach wieczornych przejazd do sanktuarium papieskiego Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, słynącego z łask i cudów doznawanych za przyczyną Maryi z Pompejów, do której co roku przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata, szukając wsparcia, pociechy, ratunku, a czasem cudu. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd autokarem do Neapolu, stolicy regionu Kampania. Zwiedzanie miasta rozpoczyna się wizytą w Katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta w postaci skrzepłej w płynną oraz XVII wiecznej Kaplicy i renesansowej krypty z urną szczątków świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO (dzielnica szopkarzy neapolitańskich z Kościołem Santa Chiara, a także panoramiczny objazd miasta z zapierającymi dech w piersiach widokami na Zatokę Neapolitańską, w tym wulkan Wezuwiusz, wyspę Capri i Półwysep Sorrento. W godzinach popołudniowych przejazd do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium w San Giovanni Rotondo, miejsca szczególnej posługi Francesco Forgione (Ojca Pio), a także miejsca szczególnego kultu świętego zakonnika, do którego przybywają nieliczone rzesze pątników, by dziękować za łaski, jakie za jego przyczyną otrzymali lub chcą otrzymać oraz prosić o jego wstawiennictwo u Boga. Indywidualna modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio, w tym między innymi starego kościoła i krypty. Czas wolny. Wieczorem droga krzyżowa na wzgórzach okalających sanktuarium, następnie powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem Domu Ulgi w Cierpieniu, największego dzieła, jakie po sobie pozostawił Ojciec Pio, czyli szpitala, który imponuje wielkością, organizacją, wyspecjalizowanym personelem medycznym, a także najdroższym i najnowocześniejszym sprzętem medycznym. Pomimo iż szpital został oddany pod jurysdykcję Stolicy Apostolskiej, działa w ramach państwowej służby sanitarnej i posiada status generalnego szpitala regionu i uchodzi za jeden z najbardziej prestiżowych szpitali we Włoszech. Msza Święta. Po niej przejazd autokarem do Sanktuarium Monte Sant Angelo, najsławniejszej na całej ziemi krypty św. Michała Archanioła, w której objawił się on ludziom. Następnie powrót do San Giovanni Rotondo na obiadokolację. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejście do sanktuarium na uroczyste wspomnienie Świętego Ojca Pio w kolejną rocznicę jego śmierci, na którą to uroczystość przybywają pielgrzymi z różnych zakątków świata. Po zakończeniu rocznicowych obchodów śmierci Ojca Pio powrót do hotelu na nocleg.

 

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Lanciano na zwiedzanie świątyni franciszkańskiej, gdzie od ponad XII wieków przechowywane są dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych Kościoła katolickiego. Następnie przejazd do Manopello, górskiej miejscowości, w której od XVI wieku przechowywane jest Volto Santo, cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, odbite na chuście. Święty Ojciec Pio, który nigdy nie widział obrazu, nazwał Volto Santo z Manopello największym cudem, jaki mają chrześcijanie. Msza Święta. Po Mszy Świętej czas wolny na indywidualną modlitwę, a następnie przejazd do hotelu w Rzymie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd  do Watykanu na zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki św. Piotra ze słynną Pietą Michała Anioła. Msza Święta w Kaplicy św. Sebastiana przy grobie św. Jana Pawła II (o ile to będzie możliwe, w przeciwnym razie  Msza Święta odbędzie się w Grotach Watykańskich lub w Kaplicy Polskiej). Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, a następnie  zwiedzanie Placu św. Piotra z niezwykłą kolumnadą Berniniego, Spiżową Bramą oraz słynnym oknem Pałacu Papieskiego. W godzinach popołudniowych grupa uda się na zwiedzanie Rzymu starożytnego: Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz), Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny (Grobem Nieznanego Żołnierza), Kapitol (legendarne wzgórze Wiecznego Miasta), spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: Piazza Navona z fontanną Quatro Fiumi, Piazza Rotonda z Panteonem-antyczną świątynią wszystkich bogów, Piazza di Spagna ze słynnymi schodami hiszpańskimi znanymi z pokazów mody oraz mały plac z monumentalną fontanną di Trevi, uwiecznioną w filmie Feliniego La dolce Vita. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Cena nie zawiera:
- opłat za napoje do obiadokolacji

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- opłat za przewodników lokalnych
- podatku miejskiego w Rzymie (4/6 EURO za noc/os.)
- biletów komunikacji miejskiej w Rzymie
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (500 PLN)
- systemu nagłaśniającego dla grupy tour guide
- transferów lotnisko-hotel-lotnisko
Razem około 100 EURO/os. płatne u pilota na miejscu.

 

Uwagi:
* poruszanie się po Rzymie odbywa się komunikacją miejską
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* spotkanie z pilotem nastąpi w porcie wylotu lub po przylocie do Rzymu
* istnieje możliwość dokupienia dodatkowego bagażu rejestrowanego 15 kg u agenta lub organizatora po uprzednim zgłoszeniu, najpóźniej na 7 dni przed planowanym terminem wylotu (za dodatkową opłatą - cena ok. 240 PLN)

 

Organizator:
Biuro Podróży Mondo Travel Sp. z o.o.
ul. Górczewska 200A/243
01-460 Warszawa
tel./fax: (22) 241 44 90
tel./kom: +48 537 404 804
nr konta bankowego 89 1050 1012 1000 0091 3317 9987
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.mondotravel.pl

Czytany 3166 razy
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Mondo Travel 14-19.05.2018

Znajdź pielgrzymkę dla siebie

Data wyjazdu

-

Reklama

  • Do grobu Ojca Pio
  • Inne kierunki
Misja Travel 07-14.10.2017

PIELGRZYMKA DO GROBU OJCA PIO + SANKTUARIA   Zwiedzane miejsca: Divino Amore, Rzym, Watykan, Mont

Mondo Travel 18-25.09.2017

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO W ROCZNICĘ ŚMIERCI   Zwiedzane miejsca: Monte Cassino, Pompeje, Neapol,

Mondo Travel 02-07.10.2017

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO Z ODNOWIENIEM ŚLUBOWANIA MAŁŻEŃSKIEGO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Waty

Mondo Travel 14-19.05.2018

PIELGRZYMKA DO OJCA PIO   Zwiedzane miejsca: Rzym, Watykan, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo,

You are here:   HomePielgrzymki do Ojca PioMondo Travel 18-25.09.2017

Kontakt

doOjcaPio.pl - portal pielgrzymkowy
ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków
tel. +48 12 623 80 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nasza księgarnia e-serafin.pl

Głos Ojca Pio
zobacz NOWY NUMER

Głos Ojca Pio
zamów PRENUMERATĘ

polecamy książki Wydawnictwa Serafin
    Moje życie w bliskości Ojca Pio. Tajemny dziennik duchowy Spotkanie. Podręcznik modlitwy Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym Ucieszyć się życiem. Cztery okna wdzięczności